Haber

ABD’deki Türk hukukçular New York Türk Evi’nde bir araya geldi

NEW ABD’de görev yapan Türk hukukçular, sektörlerindeki rekabete karşı birlikte hareket etmek için New York Türk Evi’nde bir araya geldi.

Türkiye’nin New York Başkonsolosluğunun bulunduğu Türk Evi’nde ilk kez bir araya gelen avukat, hakim ve savcılardan oluşan 80 civarında Türk hukukçu, mesleki dayanışmalarını kurumsal bir yapıya taşımak için fikir alışverişinde bulundu.

Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür, Türk hukukçulara hitaben yaptığı konuşmada, “ABD’nin karmaşık hukuk yapısı çoğu zaman vatandaşlarımızın sorunlarını anlamamızı ve çözüm bulmamızı zorlaştırıyor. sen ve sen bize yardım edin.” söz konusu.

Programa katılan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Washington Temsilcisi Necmettin Kaymaz, Türk hukukçularının ABD’deki çalışmalarının çok değerli olduğunu belirterek, “ABD’den Türkiye’ye yatırımların yönlendirilmesinde Türk hukukçularının çok önemli katkıları var.” dedi.

Hukukçular adına konuşan Türk avukat Fejir Uğurlu, ABD’nin farklı eyaletlerinde görev yapan Türk avukatların “ilk kez resmi bir davetle” bir araya geldiklerini ve bunun değerli bir adım olduğunu söyledi.

New York’ta avukatlık yapmakta olan Uğurlu, önümüzdeki günlerde tüzüğü tamamlayarak “Türk Amerikan Barolar Birliği” adlı kurumsal bir yapı altında birleşme faaliyetlerine hız vereceklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu