Haber

Bakan Özer’den ‘The Economist’in Yansıması

AK Parti’nin Ordu Milletvekili adayı da olan Bakan Özer, seçim çalışmalarını Ulubey ilçesinde sürdürdü. İlk olarak AK Parti Ulubey İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Özer, burada halka seslendi. Türkiye’nin savunma, eğitim, sağlık gibi alanlardaki gelişiminin bazılarını tedirgin ettiğini belirten Özer, “Bugün tüm dünyanın gözü Türkiye’ye çevrildi, tesadüf değil. savunma sanayi sadece yüzde 20 idi. Çok az eser üretildi. Üretilen işlerin sadece yüzde 20’si yerli üretimimizdi. Bugün kapasite 10-20 kat artmış olmasına rağmen yerli üretim miktarı “Tabii bu bazı insanları düşündürüyor. huzursuz Eğitimdeki tüm sorunların çözülmüş olması bazılarını tedirgin ediyor” dedi.

‘ERDOĞAN NEDEN GİTMELİ’

Özer, “Sektördeki üretim kapasitesinin artması bazılarını tedirgin ediyor. Bu tedirginlik nedeniyle İngiliz The Economist gazetesi ‘Erdoğan gitmeli’ manşeti atıyor. Neden? İngiliz The Economist gazetesi Türkiye’nin ve ABD’nin iradesini belirleyecek mi? Millet mi? Onu yönetecekler mi? “Hayır, sen. Milletin iradesi sandıkta tecelli edecektir. Ulubeyli kardeşlerim, The Economist’in manşetine, tüm uluslararası odaklardan her türlü hokkabazlığa rağmen 20 yıldır her cephede milletine hizmet eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmayacak.” diye konuştu.

Endişelerinin millete hizmet olduğunu belirten Özer, “Bizim derdimiz milletimize hizmettir. Derdimiz bu ülkenin çok daha güçlenmesidir. Üzüntümüz bu ülkenin bölgesinde güçlü bir ülke olarak ayağa kalkmasıdır. herhangi bir eyaletler arası ihanet projesinin parçası olmadan.” Öte yandan Özer’e doğum günü sürprizi yapıldı ve pasta kesildi.

koprukoy-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu