Haber

Bodrum’da derin temizliğe devam

MUĞLA (İGFA) –“Denize En Çok Mavi Yakışır” mottosuyla 2015 yılından bu yana gerçekleştirilen deniz tabanı temizliği etkinliği, çevre bilinci ve bilinci oluşturmak amacıyla Gündoğan Mahallesi’nde devam ediyor.

Temizlik etkinliğine Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcıları Tayfun Yılmaz ve İbrahim Akbaş, Destek Hizmetleri Müdürü İzzet Mert Kallem, ilgili birim çalışanları ve belediye çalışanlarından oluşan coşkulu bir dalış ekibi katıldı. Dalış ekibi Gündoğan sahili boyunca dalış yaparak deniz tabanındaki atıkları temizledi.

Gündoğan sahilinde yaklaşık 2 saat süren deniz tabanı temiz; 32 kg cam, 25 kg plastik, 42 ​​kg metal, 204 kg otomobil lastiği, 47 kg ahşap, 12 kg diğer atık olmak üzere toplam 362 kg atık bertaraf edilmiştir. Atık malzemeler gruplara ayrılarak Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Toplama Merkezi’ne götürüldü.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, deniz tabanı temizliğinin önemine vurgu yaptığı konuşmasında emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ederek, “Geçen hafta Türkbükü’ndeydik. Bundan sonra etkinliğimiz her hafta çarşamba günleri devam edecek.” söz konusu.

Bodrum Belediyesi Deniz Dibi Temizlik Etkinliği 2 Ağustos Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu