Ekonomi

Borsa günü 1,97’lik yükselişle tamamladı.

BIST 100 endeksi bir önceki kapanışa göre 88,50 puan artarken, toplam işlem hacmi 85,5 milyar TL olarak gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 7,97 değer kaybederken, holding endeksi yüzde 1,77 değer kazandı. Bölüm endeksleri arasında en yüksek kazandıran yüzde 8,75 ile ulaştırma olurken, bankacılık en çok gerileyen oldu.

Analistler, ABD’de yaşanan borç limiti krizi ve para politikasına ilişkin belirsizliklerin etkisiyle küresel borsaların temkinli bir seyir izlediğini belirtti.

Kongre başkanlarıyla bugün bir kez daha görüşmesi beklenen ABD Lideri Joe Biden, görüşmelere ilişkin iyimser bir tablo çizerken, ABD Temsilciler Meclisi Lideri Kevin McCarthy, bugünkü toplantı öncesi yaptığı açıklamalarda, “Hala görüşeceğimizi düşünüyorum” dedi. birbirinden uzaktır.” değerlendirmesini yaptı.

Yarın konut fiyat endeksi, kısa vadeli dış borç istatistikleri, Japonya’da büyüme ve sanayi üretimi, Euro Bölgesi’nde enflasyon, ABD’de inşaat izinleri ve konut başlangıçlarının yarın ön plana çıkacağını belirten analistler, teknik olarak 4 bin 400 BIST 100 endeksinde ise 4.400. 4.250 seviyenin takviye konumunda, 4.600 puanın ise direnç konumunda olduğuna dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu