İş

Borsa İstanbul’da 4 hisse güne tedbirle başlayacak

Investing.com – Borsa İstanbul tarafından KAP’a yapılan açıklamalarda 4 hissenin güne tedbirle başlayacağı bildirildi.

Milyarder yatırımcılar neye yatırım yapıyor? Yanıtı InvestingPro’da! Şimdi INVTROZEL1A kodunu kullanın, %20’ye varan indirimle kayıt olun.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında OSMEN ve VERTU payları, bugün seans başından 07/06/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

OSMEN, son 6 iş gününde tavan fiyatından işlem görürken dün serisini bozarak 375,5 TL’den açılış fiyatı olan 360 TL’ye kadar geriledi.

VERTU, Nisan ayı başından bu yana yukarı yönlü trendini devam ettirirken son 2 günde tavan fiyatından işlem gördü. Dünkü işlemlerde ise 62,75 TL zirvesinden dönen hisse, günü %3,94 düşüşle 54,8 TL’den kapattı.

DERIM ve KSTUR payları VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirlerine ek olarak bugünden 07/06/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır.

Diğer tedbirler de emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

DERIM, yükselen trendinde Mayıs ayına düzeltmeyle başladıktan sonra son iki günde toparlandı ve tavan fiyatına yakın işlem görürken dün %8,76 yükselişle 59 TL’den kapanış gördü.

KSTUR, Mart ayının son günlerinden bu yana dalgalı bir görünüme sahip. Hisse, son olarak 18 Nisan’da 10.000 TL’de zirve gördükten sonra düşüş ağırlıklı hareket ederek dün 7.107 TL’den kapanış gördü.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Tedbir getirilen hisselerde son durum

Bugün tedbir getirilen 4 hisseye InvestingPro üzerinden baktığımızda adil değer analizi, VERTU’nun 72 TL’ye kadar yükseliş görebileceği öngörüsünü sunarken OSMEN ve DERIM payının adil değerinde hareket ettiği tahminini sunuyor. KSTUR payı ise finansal modeller baz alınarak yapılan adil değer analizine göre yaklaşık %53 oranında primli hareket ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu