Ekonomi

Borsa İstanbul’da bu hafta tedbirleri kaldırılacak hisseler

Investing.com – Borsa İstanbulTürkiye’de Volatilite Bazlı Önlem Sistemi kapsamında işlem gören hisse senetlerinden bu hafta 12 hisse senedinin tedbirleri kaldırılacak.

Buna göre;

  • 6 Eylül’de CEMASVe MACKOKredili alım ve açığa satış yasağı,
  • 7 Eylül’de yoğun bakım üniteleriHisselerinin marj alım ve açığa satışı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri,
  • 8 Eylül’de LUKSKHisselerinin marj alım ve açığa satışı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri, ONCSMHisselerinin marj alımı ve açığa satışı, brüt takas ölçüsü ERSÜ, CRONT, KLSER, SEKFK, YYAPI, CWENEVe ISFİNKredili alım ve açığa satış yasağı,

kalkacak.

VBTS kapsamında işlenecek yeni paylaşımlar

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında. HIZLIPaylarına 04/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

İlgili hisse üzerinde halihazırda uygulanan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbirleri) brüt takas tedbirinin uygulandığı dönemde de devam edecek.

ALFA, EGEPOVe KFEİN04/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başı) 03/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonu) kadar olan payları üzerinde açığa satış ve kredilendirme süreçlerine bahis yapılamayacaktır.

InvestingPro, başta borsa verileri, adil fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler olmak üzere yatırımlarınızdan faydalanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak tıklamak .

haber-atasehir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu