Yaşam

Bu Film Gerçek Bir Hikayeden Uyarlanmıştır: Bir BuzzFeed Çalışanının Peşindeki Hayalet “Sevgili David”

Bir BuzzFeed çalışanının gerçek ve ürkütücü hikayesi ‘Sevgili David’ filminde beyaz perdeye taşınıyor. Kaygı sinemasının en yeni ve en gerçekçi örneklerinden biri olan bu sinema, gerilim dolu sahneleri ve sürükleyici anekdotlarıyla seyirciyi ekrana kilitleyecek.

Detaylar aşağıda ?

Geçenlerde Lionsgate, bir BuzzFeed çalışanına musallat olan hayalet hakkındaki korku filmi “Dear David”in ilk fragmanını paylaştı.

Bu film, gerçek bir olaydan ilham alan viral bir tweet’in sonucudur.

Medya, haber ve eğlence şirketi olarak bilinen BuzzFeed’in eski çalışanı Adam Ellis, New York’taki apartmanında yaşananları sosyal medyada anlattı ve büyük ilgi gördü.

Ellis, hikayesini 7 Ağustos 2017’de diğer insanlarla paylaştı.

Ellis tweet attı: “Evime şimdi ölü bir çocuğun hayaleti musallat oldu ve o beni öldürmeye çalışıyor.”

Ellis’in bu tweet’i kısa sürede onu bir sosyal medya efsanesine dönüştürdü ve yaşananlardan sonra Ellis 2018’de bir film anlaşması yapmaya karar verdi.

Yönetmen koltuğunda John McPhail’in oturduğu merakla beklenen film, ekim ayında sinemaseverlerle buluşmayı planlıyor.

Filmde Augustus Prew ve Justin Long gibi başarılı oyuncuların yanı sıra Andrea Bang, Rachel Wilson ve Ethan Hwang gibi yetenekli oyuncular da rol alıyor.

Lionsgate, korku hikâyesi sevenler için ‘Sevgili David’i hem sinema salonlarında hem de dijital platformlarda sunarak izleyicilere bu ürkütücü hikâyeyi tercih ettikleri ortamda deneyimleme fırsatı veriyor.

Böylelikle izleyicinin ‘Sevgili Davut’la tanışması ve bu heyecan verici hikayeyi kendi konfor alanlarında, ister evlerinde ister sinema salonlarında keşfetmeleri mümkün hale geliyor.

Peki gerçek hayattan uyarlanan bu filmi izlemeyi düşünüyor musunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu