Haber

CHP’li Kayışoğlu: Yenişehir için top oynuyorlar

BURSA (İGFA) –Bursa’nın Yenişehir ilçesine bağlı Çardak Köyü’nde kamulaştırılan 4 bin 350 dönümlük alana kurulmasına karar verilen Otomotiv Test Merkezi ile ilgili beklentilerin giderek azaldığının altını çizen CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Bakanlıktan gelen cevaba bakılırsa ‘Bu proje çöp’ diyemiyorlar, ne zaman hayata geçirileceğine dair bir tarih de veremiyorlar.”

CHP’li Kayışoğlu, “Sorularımıza verdikleri yanıtlarla adeta top oynuyorlar” diyerek Yenişehirlilerin beklentileriyle oynamanın doğru olmadığını söyledi.

Altaca Kayışoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın projeyle ilgili sorulara verdiği cevapların net olmadığını belirterek, “Üç soru sorduk. Sorularımızdan biri de Bursa-Yenişehir’de yapılacağı açıklanan Otomotiv Test Merkezi’nin üretimine ilişkin tespitin devam edip etmediği oldu. Eğer öyleyse, neden bu kadar geç kaldıklarını açıklamalarını istedik. Cevapları nedir? Projenin başlangıçta sadece sivil otomotive yönelik olduğu ancak Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından askeri kara araçları için de gerekli olduğu için kamu kaynaklarının verimli kullanılması açısından iki projenin birleştirildiği belirtildi. Tamam, bu güzel ve doğru ama neden hala aktif değil? Geçilecek mi? Cevap: ‘İlgili kurumlarla fizibilite çalışmaları devam etmektedir.’ Ne kadar devam edecek? Bursa, Hızlı Tren Projesinde olduğu gibi Otomotiv Test Merkezi Projesinde de bir on yıl daha bekleyecek mi? Türkiye’nin üretim açısından önde gelen şehirlerinden biri olan Bursa’nın zamanla unutulacak maliyetli harcamalar kastıyla durumu idare etmeye çalışması büyük bir talihsizliktir” dedi.

Altaca Kayışoğlu, Otomotiv Test Merkezi Projesi için ayrılan alanın değerine de dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu