Haber

Çocuklar yarıyıl tatilini dolu dolu geçirecek

Küçükçekmece Belediyesi yarıyıl tatiline girecek öğrenciler için dolu dolu bir etkinlik takvimi hazırladı. 19  2 Ocak-2 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek etkinliklerde Küçükçekmeceli öğrenciler eğitici atölyelerden bilim ve kültür gezilerine kadar pek çok etkinliğe ücretsiz katılma fırsatı bulacak.

Küçükçekmeceli 4-12 yaş arası çocuklar yarıyıl tatilinde; Çeşitli eğitimler, atölyeler, tiyatro oyunları, sinema ve belgesel gösterileri, yarışmalar, bilim ve kültür gezileri, LGS eğitim destek kampı ve rehberlik hizmetleri gibi eğlenceli ve eğitici aktivitelerle verimli bir yarıyıl tatili geçireceksiniz.

Kemal Çebi: Öğrencilerimizin her zaman yanındayız

Tüm öğrencileri dönem etkinliklerine davet eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Küçükçekmeceli çocuklarımıza karne hediyesi olarak eğitici ve öğretici etkinlikler hazırladık. Böylece öğrencilerimiz keyifli ve verimli bir yarıyıl tatili geçirecekler. Her zaman çocuklarımızın yanındayız, Geleceğin teminatı kimler.”Eğitim ve öğretime desteğimiz devam edecek” dedi.

Hem eğlenecek hem öğrenecekler

Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği dönem etkinliklerinde çocuklar; Sihirli kağıt, kağıttan rölyef, kolaj, ritim ve dans, rekabetçi çocuk oyunları, yaratıcı fotoğrafçılık, karikatür ve maske boyama gibi atölyelerle hem eğlenecek hem de öğrenecekler. Ayrıca Cennet ve Atakent Kültür Sanat Merkezi tiyatro sahnelerinde; Ayrıca “Ormanın Kralı Ben Olacağım, Kahraman Köpek Ciço, Fıstık ve Celil” adlı çocuk oyunları da sahnelenecek.

Kültür gezileri düzenlenecek

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen kültürel gezilerde öğrenciler; İslam Medeniyetleri, Panaroma 1453, Rahmi Koç, İstanbul Üniversitesi Zooloji ve Robotik Müzesi, Rami Kütüphanesi, Ali Kuşçu Müşahede Konutu, Fuat Sezgin Bilim Merkezi ve Dolmabahçe Havacılık Lisesi’ni ücretsiz ziyaret edecek. Ayrıca karalama, tek kelime, tek süreç, M-bot, parkur ve robot yarışları, bowling ve satranç turnuvaları da düzenlenecek.

19 Ocak – 2 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek etkinlikleri Küçükçekmece Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu