Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Deprem Sonrası Dayanışma ve Birlik Mesajı Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “85 milyon asrın birliğini ortaya koyarak şehirlerimizi bir an önce canlandırmanın yollarını arayacağız. Ben ne yapabilirim, nasıl katkı sağlayabilirim anlayışıyla bu konuya yaklaşacağız.” ‘Nasıl eleştirebilirim?’ Bunu başardığımızda hedeflediğimizden çok daha kısa sürede depremin izlerini sileceğimizden şüphem yok.” ” söz konusu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 550 yatak kapasiteli Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile 200 yatak kapasiteli İskenderun Devlet Hastanesi’nin açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Hükümet olarak sadece Hatay ve diğer afet yaşanan illerdeki sahadaki zorluklarla uğraşmıyoruz. Maalesef burada çalışanlarımızla birlikte karamsar bir anlayışla da mücadele ediyoruz. Üretilen her ismi fırsata çevirmek. Bu zihniyet sadece siyasi sıkıntılarda ortaya çıkmıyor, 85 milyon insan için şok etkisi yaratıyor.” Bizi ilgilendiren bir konuda da karşımızda durabilir. Milletimiz, depremin açtığı yaraları sarmak yerine, eleştiri yapmak için her fırsatı değerlendirenlerin bilincindedir. 14-28 Mayıs seçimlerinde yaşanan utanç verici sahneler halkımızın hafızasında derin izler bırakmıştır. Sırf oy verdikleri için mantıksız hakaretlere maruz kalanlar. Depremden etkilenen kardeşlerimizin kalplerinin bir gecede kapanmayacağı açıktır. Defne hastanemizde yapılan açıklamalar ve bu zihniyetin soruna bakış açısı ortaya çıktı. Emsal örnekleri çoğaltmak mümkün. Yüzyılın felaketini yaşayan ve 53 binden fazla canı toprağa veren bir millet olarak bu tür konuları konuşmamamız gerektiğine inanıyoruz. Hatay’ın kaygısını gidermek her şeyin üstündedir. “Hangi siyasi görüşe, kökene, mezhebe mensup olursak olalım omuz omuza vererek bu zor günleri aşmamız gerekiyor.” dedi.

“Hükümetin bir eksiği varsa muhalefet tamamlayacak.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hükümetin eksikleri varsa muhalefet tamamlayacak. Belediyenin ulaşamadığı yere merkezi hükümet müdahale edecek.” “Resmi kurumların zorlandığı konularda sivil toplum kuruluşları da sorumluluk üstlenecek. 85 milyon asrın birliğini ortaya koyarak şehirlerimizi bir an önce ayağa kaldırmanın yollarını arayacağız. ‘Nasıl olur’ demek yerine. eleştirebilir miyim?’ Ben ne yapabilirim, nasıl katkı sağlayabilirim anlayışıyla bu soruna yaklaşacağız. Bunu başardığımızda hedeflediğimizden çok daha kısa sürede depremin izlerini sileceğimize hiç şüphem yok. Buradan bu samimi çağrıyı yapmak istiyorum. Türkiye’deki muhalefeti depremle ilgili polemik yapmak yerine vicdanlı, adil ve sorumlu davranmaya çağırıyorum. “Yapıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından beraberindekilerle birlikte açılış kurdelesini kesti. -HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu