Haber

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunu konserle kutladı

Eskisehir Büyükşehir BelediyesiSenfoni Orkestrası, Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümünü konserle kutladı.

1 Eylül akşamı, Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde kutlandı. Şefliğini Musa Göçmen’in üstlendiği konserde konuk solistler, mezzo soprano Çiğdem Gürdal ve tenor Ömer Türkmenoğlu sahne aldı.

Konser boyunca dinleyiciler hep söylenen türkülere ve marşlara eşlik etti. Son sahnede şef Musa Göçmen’in Cumhuriyetin 100. yılı için bestelediği marşın prömiyeri yapıldı.

“ATATÜRK’ÜN RUHU SALONDA YÜRÜDÜ”

Konserin sonunda bir konuşma yapan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, şefe, solistlere ve Senfoni Orkestrası’na teşekkür ederek, “Bu akşam da bu salonda Atatürk’ün ruhu dolaştı.” dedi.

15 Eylül’de dönem açılışında seyirciyle buluşacak olan Senfoni Orkestrası, konser hazırlıklarına devam ediyor. Solisti uluslararası üne sahip kemancı Antal Zalai, orkestrayı ise usta şef Ender Sakpınar yönetecek. Konser, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde (AKM) izleyicilere sunulacak.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

cinarcikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu