Haber

Fatih Erbakan Büyük Filistin Mitingine neden katılmadı? Milletvekili Suat Kılıç Haberler.com’a yanıt verdi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Siyasi İşler Lideri Suat Kılıç, Haberler.com’a özel açıklamalarda bulundu. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın İstanbul’daki Büyük Filistin Mitingi’ne neden katılmadığını anlatan Kılıç, “İsrail’in Gazze’ye yönelik terör saldırılarının ilk haftasında Büyük Filistin Mitingimizi Konya’da gerçekleştirdik ve buradayız. Mesajlarımızı hem Türk kamuoyuna hem de dünyaya aktardık.” “Verdik. Artık harekete geçme zamanı geldi. Biz muhalefetiz, sadece söylemle yetinebiliriz, çünkü devletin kaynakları bizde yok.” İfadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Siyasi İşler Lideri Suat Kılıç, Haberler.com stüdyosunda sunucular Cem İrin ve Olgun Kızıltepe’nin canlı yayın konuğu oldu.

“KONYA’DAN TÜRKİYE’YE ÇAĞRISIMIZI DUYURUZ”

“İsrail’in Gazze’ye yönelik terör saldırılarının ilk haftasında Büyük Filistin Mitingimizi Konya’da gerçekleştirerek hem Türk kamuoyuna hem de dünyaya açıklamalarımızı yaptık.” Kılıç, “Biz de dedik ki: ‘İsrail’in yaptığı katliamdır, soykırımdır. İnsanlık bu soykırımı durdurmak için harekete geçmelidir. Türkiye’nin yapabileceği şeyler var, Türkiye’den başka dünyanın da yapabileceği şeyler var. İslam ülkelerinin yapabileceği şeylerdir. Çağrımız Konya’dan Türkiye’yedir. “Bunu duyurduk.”

“HAREKETE GEÇME ZAMANI GELDİ”

“Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan Büyük Filistin Mitingi’ne neden katılmadı?” Soruyu yanıtlayan Kılıç, “Aynı hafta sonu İstanbul’da ilk hafta diğer siyasi partilerin düzenlediği mitingler de düzenlendi. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği Büyük Filistin Mitingi ise 2017 yılının üçüncü haftasına denk geldi. Dolayısıyla bu süreçte önlem alınması gereken bir durumdan bahsediyoruz.” “Biz aşamaya gelindiği kanaatiyle hareket ettik. Artık harekete geçme zamanı geldi. Biz muhalefetiz, devletin kaynakları olmadığı için ancak açıklama yapabiliyoruz. İktidarın daha somut açıklamalar yapmasını mümkün bulduk.” Eylem anlamında hareket ediyoruz. Dolayısıyla artık açıklama zamanı bitti, harekete geçme zamanı geldi diye düşündük.” dedi.

Suat Kılıç konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu durum Cumhur İttifakı’nda bir çatlak olarak değerlendirilebilir mi? Doğrusunu söylemek gerekirse Cumhur İttifakı’na nasıl baktığınıza bağlı. Sonuçta tüm organizasyonlarımızı Büyük Filistin Mitingi’ne yönlendirdik. Daha büyük ve kalabalık bir katılım olsun diye. Organizasyonlarımızı SMS ile Atatürk Havalimanı’na yönlendirdik. “Miting, AK Parti İstanbul İl Müdürlüğü tarafından düzenlendi. Sayın Cumhurbaşkanı kalabalığa seslendi, Cumhur İttifakı’na bağlı diğer katılımcı siyasi partilerin genel başkanlarının söz ve yorum yapma hakları yoktu. Bu konuda istediğimiz somut adımları zaten her yerde dile getirdik.”

Kaynak: Haberler.com / Politika

acipayam-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu