Haber

Fransız Bakan: AB’ye girmek isteyenlerin üyelik şartlarını karşılaması ‘on yıllar’ alabilir

Fransa’nın Avrupa Birliği (AB) İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Laurence Boone,Europe1 radyosuna yaptığı konuşmada, bazı aday ülkelerin AB’ye katılım için gerekli koşulları sağlamasının on yıllar alabileceğini belirterek, Avrupalıların ‘safları sıklaştırması’ ve ‘AB’ye katılmak isteyen ülkeleri daha yeterli şekilde desteklemesi’ gerektiğini sözlerine ekledi. ‘.

10 ülkenin AB üyelik başvuruları dikkate alındığında,Sorunun kabul edilip edilmeyeceği ve ne zaman kabul edileceği değil, bunun nasıl yapılacağı olduğunu vurgulayan diplomat, bazı adayların Avrupa standartlarıyla olan çelişkilerini ortadan kaldırmasının ‘on yıllar’ alabileceğine işaret etti.

Boone, 1 Haziran’da Moldova’da düzenlenen Avrupa Siyasi Topluluğu zirvesinde Rusya ile mücadelenin de ele alındığını belirtti. “Rusya, Ukrayna’ya karşı çok açık bir savaş yürütüyor, ancak hata yapmamalıyız, Rusya da dezenformasyon ve enerji fiyatları üzerinden dolaylı olarak bize karşı bir savaş yürütüyor”söz konusu.

Avrupalıların ‘safları yakınlaştırması’ ve diğer şeylerin yanı sıra ‘AB’ye katılmak isteyen ülkeleri daha uygun bir şekilde desteklemesi’ gerektiğini vurgulayan diplomat, Moldova’daki zirveye katılanların bir ‘siber ağ’ oluşturulması konusunda anlaştığını kaydetti. dezenformasyonla mücadele için 47 ülkede uzmanlar.

marmaraereglisihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu