Ekonomi

Gaziantep OSB’de talep toplama süreci başladı

Gaziantep Ayakkabı Terlik ve Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde tahsis talep toplama süreci başladı.

Gaziantep Ayakkabı Terlik ve Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özpolat, sektörün çağdaş koşullarda üretim yapması hedefiyle hızlı bir süreç yürüttüklerini belirterek, bölgeye olan talebin arttığını kaydetti. Nisan ayında tüzel kişilik kazanan imar planlarının tamamlanmasıyla birlikte toplanmaya başlamıştır. Ayakkabı, terlik ve yan sanayi alanlarında faaliyet gösteren firmaların Gaziantep Ayakkabı Terlik ve Yan Sanayi İhtisas OSB’ye başvurabileceğini belirten Ali Özpolat, başvuru süreci hakkında şu bilgileri verdi: “138 parselin tahsisi için talep toplanacak. Oğuzeli ilçemizde kurulu OSB’mizde en geç başvurular alınacaktır.En az 3 bin metrekare sanayi parseli için başvurular Gaziantep Ayakkabılık Terlik ve Yan Sanayi İhtisas Organize Bölgesine şahsen yapılacaktır. Temsilcilik Gaziantep Sanayi Odası’nın 3. katında yer almaktadır.”

Talep toplama ve değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra arsa tahsisine başlanacağını belirten Özpolat, amaçlarının sektörü ortada toplayarak daha uygun koşullarda gelişmeye açık ve rekabetçi hale getirmek olduğunu belirtti. Özpolat, Gaziantep Ayakkabı Terlik ve Yan Sanayi OSB için yeşil OSB fizibilite raporunu kamuoyu ile paylaştıklarının altını çizerek, bu bölgenin kurulduğu günden bu yana yeşil üretime uygun örnek bir OSB olacağının altını çizdi.

Gaziantep Ayakkabı Terlik ve Yan Sanayi İhtisas OSB’nin hem bölge hem de ülkemiz ayakkabı ve terlik sektöründe büyük bir atılım sağlayacağını belirten Ali Özpolat açıklamasını şöyle tamamladı:

“Segmenti geleceğe taşıyacak döngüsel bir şekilde buradayız. ekonomi Kendi ekosistemine uygun, çevreye duyarlı, yeşil üretim ihtiyaçlarının karşılandığı, sürdürülebilir, markalaşma, moda ve tasarım hedeflerimizi gerçekleştirebileceğimiz, teknoloji altyapısına sahip, katma değeri yüksek işler üreten, sürdürülebilir bir OSB oluşturmak için çalışıyoruz. simbiyoz ve kümeleme çalışmalarına örnek teşkil eder. Özverili proje çerçevesinde gelinen nokta, süreç açısından sevindirici ve değerli bir dönüm noktasıdır. Bu sürece destek vererek emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.” – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu