Haber

Gebze OSB’deki kavşak trafiği rahatlatacak

Gebze OSB’ye giriş çıkış yapan ağır tonajlı araç ve servislerin trafiği aksatmaması için Büyükşehir tarafından kavşak düzenlemesi yapıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen trafik sirkülasyon planı kapsamında Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) giriş çıkışı kolaylaştıracak ve trafik sıkışıklığına son verecek kavşak düzenlemesi yapıldı. Gebze OSB’ye giriş çıkış yapan ağır tonajlı araç ve servis araçlarının rahat bir şekilde hareket edebilmesi ve trafiği aksatmaması için dönel kavşak düzenlemesi ve trafik yön değişikliği yapıldı. Bölgede kuzey-güney yönü tek tarafa çevrilirken yapılan döner kavşakla trafik rahatladı.

DÖNÜŞ DEĞİŞİMİ YAPILDI

Gebze TEM Köprüleri İrtibat Yolları 1. Etap Projesi ile OSB’lerin ortasında ulaşım kolaylığı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Gebze’de uyguladığı trafik sirkülasyon planıyla 19 noktada daha kavşak düzenleyecek. Gebze OSB’ye giriş çıkışın sağlanacağı kavşağın rahat ve trafik sıkışıklığına yol açmayacak şekilde düzenlenmesi için bitümlü ve binder asfalt kaplamaları yapılmıştır. Erozyon asfaltının da döşeneceği alanda geniş dönel kavşak, ağır vasıtaların sistemli ve konforlu bir şekilde OSB’ye girişine olanak sağlayacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu