Ekonomi

Hibbett Sports hisseleri zorlu 2024 görünümü nedeniyle Telsey tarafından düşürüldü

Pazartesi günü, Hibbett Sports hisseleri (NASDAQ:HIBB) bir Telsey danışmanlık firması tarafından Outperform’dan Market Perform’a düşürüldü ve yeni fiyat hedefi bir önceki 82 dolardan 74 dolara çekildi. Bu ayarlama, şirket için zorlu bir yıl beklentileri nedeniyle temkinli bir duruşu yansıtıyor.

Not indirimi, 2024 yılının başlangıçta öngörülenden daha zorlu geçeceği, karşılaştırılabilir satışların (comp) yatay ya da hafif düşüş göstereceği ve faaliyet marjlarının daralacağı tahminlerine bağlanıyor. Daha önce, satışlarda büyüme ve faaliyet marjlarında istikrar beklentileri vardı.

Beklenen düşük satışlar, tüketicilerin temkinli davranmaya devam etmesine ve pazardaki yenilik eksikliğine bağlanıyor. Buna ek olarak, işletme marjlarındaki daralmanın, mağaza işçiliği için yaklaşık %6 olarak tahmin edilen ücret enflasyonu, teknolojiye yapılan sürekli yatırımlar ve teşvik ücretlerinin normalleşmesinin bir kombinasyonundan kaynaklanması bekleniyor.

Yakın vadedeki zorluklara rağmen, danışmanlık firması Hibbett Sports’un gelecek için, özellikle de 2024 sonrası için iyi bir konumda olduğunu belirtiyor. Şirketin perakende mağaza filosunu daha az rekabet olan daha küçük pazarlarda genişletme stratejisi, satış büyümesinin hızlanması halinde potansiyel işletme marjı genişlemesine yol açabilir. Revize edilen 12 aylık fiyat hedefi olan 74$, 10,20$’dan aşağı çekilen yeni 2025 EPS tahmini olan 9,25$’a 8x fiyat/kazanç (F/K) katsayısı uygulanmasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu