Haber

İspanya Erkek Milli Futbol Takımı, Federasyon Başkanının Davranışını Kınadı

ispanyaErkek Milli Futbol Takımı oyuncuları, yaptıkları ortak açıklamada, İspanya Futbol Federasyonu Lideri Luis Rubiales’in “kabul edilemez davranışını” kınadı.

46 yaşındaki Rubiales, İspanya’nın geçen ay Kadınlar Dünya Kupası’nı kazanmasının ardından ödül töreninde kendisini dudaklarından öpen futbolcu Jenni Hermoso’yu istifa davetleriyle karşılamış ancak istifa etmeyeceğini söylemişti.

Hermoso ise bu öpücüğün kendi isteği dışında gerçekleştiğini açıkladı.

Erkek futbol takımının oyuncuları, dün akşam antrenman tesislerinde düzenledikleri basın toplantısında tartışmalara ilişkin ortak tutumlarını açıkladı.

Takımın kaptanı Alvaro Morata, “Kadın futbolcuların başarısına böyle bir gölge düşmesinden üzüntü duysak da onlarla dayanışma içinde olduğumuzu belirtmek istiyoruz” dedi ve ekledi:

Temsil ettiği kurumun beklentilerini karşılayamayan Rubiales’in kabul edilemez bulduğumuz bu davranışını reddediyoruz.”

Erkek futbol takımımız, EURO 2024 elemelerinde yarın Gürcistan ile oynayacağı maç nedeniyle kampın ortasında.

Erkek futbol takımının teknik direktörü Luis de la Fuente, Rubiales’in istifa etmeyeceğini duyurduğu konuşmasını alkışlayarak tepkiler üzerine özür diledi ancak istifa etmeyeceğini söyledi.

Kadın futbol takımının 23 oyuncusu, soruşturmaya konu olan Rubiales görevden ayrılana kadar bir daha milli takımda forma giymeyeceklerini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu