Haber

Kadın futbolunun yıldızı Markoviç’in Mbappe ve Haaland’dan isteği var

Zaman zaman yaptığı açıklamalarla adından söz ettiren kadın futbolunun yıldızı Ana Markoviç, erkek futbolculardan kadın meslektaşlarını takip etmelerini istedi.

“KADIN FUTBOLUNA YARDIMCI OLABİLİRLER”

24 yaşındaki futbolcu, yaptığı açıklamada, “Futbolun en büyük isimlerinin maçlarımızı izlemesini, Mbappe ve Haaland gibi oyuncuların da kendi kulüplerinin maçlarını izlemesini istiyorum. Neymar’ın kadın futboluna yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Brezilya maçlarını izliyor.” dedi.

Ana Markoviç’in açıklamaları şöyle:

“HER KONUDA GELİŞİM GELİŞİYORUZ”

Kadın futboluna eskisinden daha fazla ilgi olduğunu düşünüyorum çünkü her açıdan gelişiyoruz. Kadın futbolu, kalitesi, oynanış şekli ve elimizdeki imkanlar nedeniyle daha fazla ilgi görmeye başladı.

“DAHA İYİ OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Oyunumuzun kalitesi geçmişe göre çok daha yüksek. İnsanların çabalarımızı, bunun için çok çalıştığımızı anladığını düşünüyorum çünkü gerçekten daha iyi olmaya çalışıyoruz. Bu büyümenin nedenlerinden biri de tüm kadınların futbolumuza katkı sağlamasıdır.

“HERKES BİZE İNANMALI”

Erkeklerin ve erkek oyuncuların bize inanması gerektiğini, kadınlar dahil herkesin bize inanması gerektiğini düşünüyorum.

Kaynak: Haberler.com / Toplum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu