Haber

Kayseri Melikgazi’den deprem bölgesine glutensiz destek

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü’nde Necip Fazıl Kısakürek’in sosyal tesislerinde çölyak hastaları için hazırlanan mutfağı ziyaret etti. İsraflı gıda tüketiminin glüten duyarlılığını artırdığına dikkat çeken Dr. Mustafa Palancioğlu, “Belediyemizin çölyak hastaları için özel olarak düzenlenmiş mutfağındayız. Burada Melikgazi Halk Eğitimi ile işbirliği içinde her dönem çölyak hastalarına yönelik eğitimler veriyoruz.

Glutenle ilgili sorunu olan vatandaşlarımız buradan her türlü hizmeti alabiliyor. Mantıdan makarnaya, hamur işlerinden çiğ köfteye kadar her türlü ürünü glutensiz yapabiliyorlar. Rutin eğitimlerimizde Kayseri Çölyak Uzun Ömür Derneği Liderimiz Zahide Hanım ile her zaman iş birliği içindeyiz. Bu gün vesilesiyle tüm çölyak hastalarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim. Deprem bölgesindeki çölyak hastalarımızı unutmadık. Bugün bu özel mutfakta üretilen tüm eserleri sarsıntı bölgesine gönderiyoruz. Melikgazi’de aşamayacağımız zorluk, engel yoktur” dedi.

Çölyak ile Yaşam Derneği Başkanı Zahide Kaya, “Bugün deprem bölgesinde yaşayan Çölyaklı vatandaşlarımız için ürünler üretip oraya göndereceğiz. Bizlere maddi ve manevi destek veren başkanımız Mustafa Palancioğlu’na hepinizin huzurunda teşekkür ediyor, Allah hepinizden razı olsun.”

maltepe-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu