Yaşam

Öğrenciler soru çözüm kampına girdi

Kemer Belediyesi Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’nda ücretsiz olarak üniversiteye hazırlanan 300 öğrenci soru ve analiz kampına girdi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu tarafından eğitime kazandırılan Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu’nda alanında uzman 11 öğretmenle üniversiteye hazırlanan öğrenciler, yaklaşan üniversite sınavı öncesi soru-inceleme kampına girdiler.

Hafta içi her gün sabahtan akşam 20.30’a kadar tempoyu artıracak sorular çözen öğrenciler, yapamadıkları soruları öğretmenleri eşliğinde çözüyorlar.

Yaklaşık 1 ay sürecek kampın ardından öğrencilerin seri deneme sınavlarına da gireceği öğrenildi. Haftanın her günü seri deneme sınavları yapılacaktır.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz kurs merkezimizde soru çözüm kampına girdiler. Yaklaşan üniversite sınavı öncesi hem tempolarını yükseltiyorlar hem de anlamadıkları konuları öğretmenleri ile birlikte gözden geçiriyorlar. Öğrencilerimiz ayrıca kamp sonrası seri deneme sınavlarına girerek seviyelerini kendileri belirleyecekler. Tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum. Eğitime katkılarımız araştırılarak devam edecek.” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu