Haber

Orman üst geçidine stop cep yapılıyor

Toplu ulaşım araçlarının yolcu indirebileceği Ormanya’ya ulaşımın Büyükşehir tarafından sağlanacağı yeni üst geçidin altına hızla stop cep yapılıyor.

Kent içi ulaşım ağına yaptığı dokunuşlarla hayatı kolaylaştıran Büyükşehir Belediyesi, pratik ve hızlı çözümlerle araçların ve yayaların ulaşım kalitesini artırıyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından D-100 Karayolu üzerinde Kartepe’de inşa edilen Türkiye’nin en nadide doğa turizmi destinasyonu Ormanya’ya yaya ulaşımını sağlayacak üst geçit tamamlandı. Üst geçidin altına toplu taşıma araçlarının yolcu indirebileceği bir durdurma cebi yapılıyor.

 

TOPLU TAŞIMA İÇİN

Büyükşehir Belediyesi tarafından Ormanya üst geçidinde Adapazarı istikametinde yapılan otobüs durağı için kaldırım ve kaldırım çalışmaları sürüyor. Kaldırım kaplama çalışmalarının ardından asfaltlanacak olan otobüs durak cebi ile Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın 280, 287 ve 289 numaralı hudutları ile Adapazarı-İzmit araçları yolcularını sadakatle indirebilecek. Durakta inen yolcular, yeni yapılan üst geçitle Türkiye’nin en değerli doğa turizmi destinasyonu olan Ormanya’ya ulaşabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu