Ekonomi

Piyasaya uygun satıldığında uzun kuyruklar oluştu.

Sivas’ta vatandaşlar, et ürünlerini uygun fiyata alabilmek için sabahın erken saatlerinde Et ve Süt Ürünleri Satış Mağazası önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Sivas Et ve Süt Kurumu Satış Mağazasında satılan kuşbaşı dana, kıyma ve birçok et ürünü pazara göre oldukça rağbet görüyor. Sabahın erken saatlerinden bu yana dükkân önünde kuyruk oluşturan vatandaşlar, uygun et eserlerini almak için dakikalarca sırada bekliyor. Piyasadan daha uygun fiyata et ve kıyma almak isteyen vatandaşların uzun kuyruğu dikkat çekti. Vatandaşlar, kasaplarda kilosu 250 ila 300 lira arasında değişen kuşbaşı etleri 129 liraya, 250 ila 280 lira arasında satılan dana kıymaları ise Et ve Et’ten 119 liraya alabiliyor. Süt Kurumu Satış Mağazası.

“Et ve Süt İşletmesi’nde fiyatlar kasaplara göre çok uygun”

Fiyatların kasaplara göre uygun olduğunu belirten İbrahim Kurt, “Bayram hazırlığı yapıyoruz ve etleri Et ve Süt Kurumu’ndan alıyoruz çünkü fiyatlar uygun. Sabah geldim buraya bekliyorum. Ben buradan kıyma aldım.Kasaplara göre Et ve Süt Kurumu’ndaki fiyatlar çok yüksek.Fiyat daha uygun olduğu için buraya geliyoruz. Sivas’ta Et ve Süt Kurumu şubelerinin çoğalmasını istiyoruz. Böylece yoğunluk ortadan kalkar.” – SİVAS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu