Haber

prof. Dr. Mogulkoç Bishop’tan İdiopatik Pulmoner Fibroz tedavisine ışık tutacak proje

Avrupa Ortak Programı’ndan Ege bilim ekibinin projesine destek

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Moğulkoç Bishop’un “Common Design of Core Outcome Set in Patient with Idiopathic Pulmonary Fibrosis (COCOS-IPF)” projesi TÜBİTAK Avrupa Birliği kapsamında desteklenmeye hak kazandı. Nadir Hastalıklar Programı 2021 Davetiyesi. Proje Almanya, Belçika ile ortak yürütülecek olup, projenin sözleşmesi Ege Üniversitesi ve TÜBİTAK ile yapılacaktır. ortasına imza attı.

prof. Dr. Nesrin Moğulkoç Bishop’u makamında tebrik eden Ege Üniversitesi Rektörü Prof. kuruluşlar, özellikle TÜBİTAK ve Avrupa Birliği. Tıp Fakültemiz Hastanemizin bilim insanları, hastalıkları teşhis, tedavi ve takip ederken, aynı zamanda bilimsel ve klinik araştırmalarla literatüre katkı sağlamaktadır. Nadir hastalıklar alanında nitelikli çalışmalar yürüten Tıp Fakültemiz Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Moğulkoç Bishop liderliğindeki Avrupa Birliği Projesi, TÜBİTAK EJP RD JTC 2021 daveti kapsamında desteklenmeye hak kazandı. Başarılı akademisyenimiz Prof. Dr. Nesrin Moğulkoç Bishop ve ekibini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

“Nadir hastalıkların tedavisine ışık tutacak”

EÜ Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Moğulkoç Bishop ise TÜBİTAK destekli “İdiyopatik Pulmoner Fibrozis (COCOS-IPF) Hastaları İçin ve Hastalarla Birlikte Core Outcome Set Tasarlanması” projemiz. . Horizon Europe, EJP RD JTC 2021 daveti kapsamında desteklenmeye uygundur. Proje grubumuzda üniversitemiz öğretim üyeleri Dr. Dr.Nur Töreyin ve Araştırma Görevlisi Dr. Ömer Selim Unat yer almaktadır. Almanya ve Belçika ile ortak projemiz 36 ay sürecek. Fakültemiz bünyesinde TÜBİTAK ile sözleşmesi 14 Eylül 2022 tarihinde imzalanmıştır. Proje sonuçlarının en iyi tedavi ve bakım modellerinin geliştirilmesine ışık tutmasını bekliyoruz. dünya çapında her 100.000 kişiden 13 ila 20’sini etkileyen birkaç hastalık.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu