Haber

Sakarya 4 yılda 14 milyon yolcuyu ağırladı

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Türkiye’nin nüfusu her geçen gün artan büyük şehirlerinin tam ortasında ve ön planda yer almaktadır.

Özellikle son yıllarda Büyükşehir Belediyesi, turizm ve şehircilik alanında daha fazla turist çekmeye yönelik projelerde ön plana çıkıyor. Doğası, doğal kaynakları, sosyal donatı alanları, yaylaları ve akarsularıyla adeta dünyanın bir minyatürü olan Sakarya’yı ziyaret eden turist sayısı her geçen gün artıyor.

4 YILDA YAPILAN SEYAHAT SAYISI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Arifiye Şehirlerarası Otobüs Terminali ise açıldığı günden bu yana her geçen dönemde daha fazla yolcuyu ağırlamaya başladı. Büyükşehir, son 4 yılda terminalde yapılan sefer sayısına ilişkin raporu açıkladı. Açıklanan rapora göre, Nisan 2019’dan günümüze kadar geçen 4 yıllık süreçte terminalde ağırlanan yolcu sayısı yaklaşık 14 milyona ulaştı.

Yine aynı tarihler ortasında toplam 929 bin 212 araç terminale giriş yaptı. Türkiye’nin her yerine gitmek ve ülkenin her noktasından Sakarya’ya aynı formda ulaşmak için Büyükşehir Terminali’ni tercih eden vatandaşlar, tüm imkanları içinde barındıran bir sistemle burada ağırlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’nin şehrimize kazandırdığı Bisiklet Şehri ve Spor Şehri gibi unvanlar şehrimize katma değer sağlamış ve ziyaretçi sayımızı artırmıştır. 2019 Nisan-2022 Aralık tarihleri ​​arasında ilimize gelen 13 milyon 938 bin 180 kişiyi güvenli ve ferah bir ortamda ağırladık. Sakarya sizin eviniz, biz dünyaya hoşgeldiniz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu