Ekonomi

Tavşanlı’daki leblebi işletmesine 2 milyon TL hibe yapılacak.

Tavşanlı ilçesinde Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP) projesini uygulayan leblebi işletmesini ziyaret eden Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürü Emre Yeniay, Bakanlık tarafından yaklaşık 2 milyon TL hibe ödemesi yapılacağını duyurdu. proje için.

Bakanlık tarafından bu yıl 16. etabı hayata geçirilen KKYDP çerçevesinde proje hayata geçiren Tavşanlı ilçesinde leblebi üretimi üzerine faaliyet gösteren işletmenin kurduğu güneş enerjisi santrali yatırımının kabulü teknik personel tarafından yapıldı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü.

Tarım ve Orman İl Müdürü Emre Yeniay’ın ziyaret ettiği firma, üretim tesisleri ve kapasitesi itibarıyla Türkiye’de leblebi üreten değerli firmalar arasında yer alıyor. Tesisleri gezerek üretim, pazarlama ve ihracat konusunda firma yetkililerinden bilgi alan İl Müdürü Yeniay, özellikle kadın istihdamı konusunda memnuniyetini dile getirerek, firmanın fason üretimde öncü rol üstlenebileceğini belirtti. İl Müdürü Yeniay, işletmenin KKYDP projelerinden yararlanarak elektrik maliyetlerini düşürmek amacıyla güneş enerjisi projesi hayata geçirdiğini, Bakanlığın bu proje için yaklaşık 2 milyon TL hibe ödemesi yapacağını da sözlerine ekledi. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu