Ekonomi

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, gıda sektöründe faaliyet gösteren Altınmarka Gıda’nın sukuk ihracını gerçekleştirdi.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, yatırım bankacılığı faaliyetleri kapsamında, fon kullanıcısı Altınmarka Gıda olmak üzere 50 milyon TL tutarında 177 gün vadeli dengeli sukuk (kira sertifikası) ihraç etmiştir.

Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma hedefleri kapsamında faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, kahve, kakao, kakao, yatırım bankacılığı faaliyetleri çerçevesinde çikolata, unlu mamuller ve Baylan’dır. fon kullanıcısı Altınmarka Gıda şirketi Ziraat Yatırım’ın satışı ile 177 gün vadeli 50 milyon TL’lik dengeli sukuk (kira sertifikası) ihracını gerçekleştirdi.

Sukuk ihracı ile sermaye piyasası danışmanlığı çerçevesinde değerli bir iş birliğine imza attıklarını vurgulayan Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop, sermaye piyasası çalışmalarında çeşitliliği sağlamak ve şirketleri öncelikli alanlarda buluşturmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. sermaye piyasası yatırımcıları ile birlikte geliştirmek.

Öztop, “Yatırım Bankacılığı çatısı altında sermaye piyasası danışmanlığı hizmeti vererek firmaların alternatif finansman kaynaklarına erişimine aracılık ediyoruz. Ülkemizin kalkınmasında stratejik öneme sahip branşları dikkate alarak gıda branşının finansmanında aktif rol almaya devam ediyoruz. Banka olarak sermaye piyasalarımızın sürdürülebilir kalkınmasına ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla sermaye piyasalarında örnek teşkil edebilecek yenilikçi çalışmalar geliştirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

menderes-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu