Haber

Vahit Kirişci: MHP’nin düzenlediği mitingler, bazılarını telaşlandırmakta

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Tarım Kesimi Temsilcileri Toplantısı’na katılmak üzere Osmaniye’ye geldi. Bakan Kirişci, birinci olarak Osmaniye Valiliği’ni ziyaret etti.

Vali Erdinç Yılmaz, AK Parti Osmaniye milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya, AK Parti İl Başkanı Seydi Gülsoy, MHP İl Başkanı Yusuf Çomu ve kurum müdürleri tarafından karşılanan Bakan Kirişci’ye, çiçek takdim edildi.

Valilik Onur Defteri’nin imzalanmasının akabinde valilik makamına geçen Bakan Kirişci, bir müddet Vali Erdinç Yılmaz ile görüşüp, bölge müdürleri ve vilayet müdürlerinden bilgi aldı. Görüşme, basına kapalı gerçekleşti.

MHP’yi ziyaret etti

Bakan Kirişci, daha sonra MHP Osmaniye İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada Vilayet Lideri Yusuf Çomu, Merkez İlçe Lideri Mehmet Fatih Özdokur, Dava Ocakları Lideri Burak Bulut ve partililer tarafından karşılanan Bakan Kirişci, daha sonra parti toplantı salonunda basın mensupları ile bir ortaya geldi.

“Cumhur İttifakı’nın başkentine hoş geldiniz”

MHP Vilayet Lideri Yusuf Çomu konuşmasında, Cumhur İttifakı’nın başkentine hoş geldiniz. Biz anlayışımız gereği, memleketimize çivi çakan insandan Allah razı olsun. Şehrimize şeref verdiniz. Çok memnun olduk, mutlu ettiniz, Allah razı olsun.diye konuştu.

“Liderlik bir Allah vergisi”

Bakan Kirişci, Cumhur İttifakı’nın ülke ve millet ismine oluşturulmuş değerli bir ittifak olduğunu belirterek,Tabii ki 2023 yolunda iki partinin Cumhur İttifakı çatısı altındaki birlikteliği, ana ekseni oluşturuyor. Bu, başkanlarımız seviyesinde en üst noktada oluşturulmuş ve devletimiz, milletimiz, ülkemiz ismine oluşturulmuş kıymetli bir ittifak. Bu birliktelik bilhassa son günlerde hem kimi çevrelerin ülke içindeki hem de yurt dışındaki insanları dikkatini çekmektedir. Zira bilhassa Milliyetçi Hareket Partisi’nin düzenlemiş olduğu mitingler, bazılarını telaşlandırmakta, bazılarını ürkütmekte. Beklenti çünkü daha farklıydı. Ama çok şükür pandemi ve sonrasında Rusya, Ukrayna savaşı ile birlikte bir lider diplomasisi dünyaya mührünü vurdu. ‘Ben liderim’ denilmeyle, lider olunmaz. Liderlik bir Allah vergisidir. Bu aziz milletin yöneticileri belirli aralıklarla da olsa bu tür liderlere kavuşmuştur. 20 yıldan beri bizim de liderimiz Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, artık dünya gündemini belirleyen bir ülkenin birebir vakitte başkanı olmuş oldu. ifadesini kullandı.

“En çok takip edilen lider”

Bakan Kirişci, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın G20 Zirvesi’nde en çok takip edilen lider olduğunu kaydederken, sözlerini şöyle tamamladı:

Cumhurbaşkanımız en son Endonezya’da, Bali’de, G-20 tepesinde de en çok izlenen, en çok ne söyleyeceği dikkatle takip edilen başkan oldu. Bizler de Cumhurbaşkanımıza refakat eden bakanlardan birisi olarak bunlara şahit olduk. Doğal ki devletimizin, milletimizin, ülkemizin, bayrağımızın, toprağımızın bekası için, bizim daha fazla çalışmamız, daha fazla çaba göstermemiz gerektiği açık. 2023 yolunda da bu birlikteliği çok daha belirleyici olduğunu hepimizin kabul etmesi, görmesi gerekiyor. Başkanlarımız bunu görüyor. Bunun gereklerini yerine getiriyor. Bizim de misyonumuz önderlerimizin açmış olduğu bu yolda çalışmalara katkı sağlamak, takviye olmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu