Haber

13 il için ‘sarı alarm’ uyarısı! Dikkat bugün yeni rapor yayınlandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizde parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu ve Balıkesir çevreleri, İç Ege ve İzmir çevreleri, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da aralıklı sağanak ve gök gürültülü ve yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ BİR FIRTINA BEKLENİYOR

Yağışlar Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Konya ve Denizli yörelerinde, Bursa, Burdur ve Isparta, Ankara, Kayseri, Sivas, Tunceli, Elazığ, Malatya, Kahramanmaraş, Ordu, Giresun, Tokat ve Adıyaman ile Trabzon’un batı ilçelerinde mahallidir. . güçlü olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara’da kuzeydoğudan kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

İÇ EGE’DE SICAKLIK DÜŞÜYOR

Hava sıcaklıklarının İç Ege’nin güney ve doğusunda mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında olması bekleniyor.

MARMARA’DA KUVVETLİ RÜZGÂR

Rüzgârın yurdun güney ve doğusundan güneyli, kuzeyli diğer yerlerde hafif, orta kuvvette, Marmara Bölgesi’nin batısı ve Doğu Anadolu’da kuvvetli esmesi bekleniyor.

13 ŞEHİR İÇİN “SARI” ALARM

Meteoroloji tarafından 13 şehir için sarı alarm verildi.

ozvatan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu