Haber

Başkan Taban Mermerci Esnafıyla Buluştu

Başkan Taban Mermerci Esnafıyla Buluştu

 

Başkan Alper Taban, inşaat sektörünün önemli modüllerinden biri olan mermer atölyelerinin sahipleriyle buluştu. Şubenin ihtiyaçları konusunda istişarelerde bulunuldu.

Başkan Alper Taban, hızla gelişen İnegöl’ün inşaat sektöründe önemli bir paya sahip olan mermer atölyelerinin sahipleriyle buluştu. Dairesinin sorunları ve ihtiyaçlarına ilişkin istişarelerin yapıldığı toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger de hazır bulundu.

Toplantıda mermer atölyesi işletmecileri, atölye olarak daha verimli ve kaliteli hizmet verebilmek adına temel sorunları ve talepleri olduğunu belirterek, bu taleplerini sıraladılar. Yapılan istişareler sonucunda bir dizi karar alınırken, ilk olarak atölyelerin merkez kampüste tutulması konusu görüşüldü. Önder Alper Taban, İnegöl’e yeni sanayi siteleri kazandırma çabalarının olduğunu hatırlatarak, burada mermercilere de iş olabileceğini belirtti. Aynı zamanda inşaatlarda kaçak ve kayıt dışı çalışmanın önlenmesi amacıyla, ruhsatı veya vergi belgesi olmayan çalışanlara yönelik şikayetler üzerine polis ekiplerinin kontroller yapması ve cezai işlem başlatması konusunda görüş birliğine varıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu