Ekonomi

Enerjisa Enerji, güçlü finansal ve operasyonel performansını 2023 yılının ilk 9 ayında da sürdürdü

Elektrik dağıtım, perakende satış, müşteri analitiği ve emobilite şirketi Enerjisa Power, kârlı büyüme stratejisiyle güçlü finansal ve operasyonel performansını 2023 yılının ilk 9 ayında da sürdürdü.

Enerjisa Enerji’nin elektrik dağıtım ağı ve müşteri çözümlerine yaptığı yatırımlar, zorlu finansal koşullara rağmen 2023 yılının ilk dokuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre iki katından fazla artışla 9 milyar TL’ye ulaştı.

Şirket, 30 Eylül 2023 tarihli mali tablolarını açıklayarak yılın ilk 9 ayındaki güçlü performansını teyit etti. Enerjisa Enerji, 2023 yılının ilk dokuz ayında konsolide Faaliyet Gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53 artırarak 15 milyar 949 milyon TL’ye, Baz Net Kârını ise yüzde 69 artırarak 4,3 milyar TL’ye ulaştı.

İlk 9 ayın sonuçlarını değerlendiren Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, “Daha iyi bir gelecek için yeni enerji dünyasına öncülük etme vizyonumuz doğrultusunda kârlı yatırımlarımızla ilerlemeye devam ediyoruz. Dağıtım ağına yaptığımız toplam yatırımımız, Müşteri çözümleri ve Eşarj alanları yılın ilk dokuz ayında 9 milyar TL’ye ulaştı.” Bundan sonra da topluma fayda sağlayacak, işbirliklerini geliştirecek, tüm paydaşlarımıza ve ülkemize değer yaratacak projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Enerjisa Enerji CFO’su Dr. Philipp Ulbrich, “Bu dönemde güçlü operasyonel ve finansal performansımızı koruyarak hedeflerimize ulaşmaya devam ettik. 2023 yılı müşteri analizlerini de içeren yatırım planımız doğrultusunda yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 2023 yılı başında yaşanan deprem felaketinde elektrik arz güvenliği.” “‘yi kurma hedefiyle birçok değerli projeye imza atan dağıtım ekibimizle gurur duyuyorum. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu