Haber

Kocaeli merkezli hırsızlık şebekesi operasyonunda 36 zanlı tutuklandı

Kocaeli merkezli 3 ilde yaklaşık 8 milyon liralık para ve ziynet eşyası çaldıkları teziyle gözaltına alınan 41 zanlıdan 36’sı tutuklandı.

Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri, kentte farklı tarihlerde evden hırsızlıkla ilgili çalışma başlattı.

Ekipler, yaklaşık 4 aylık teknik ve fiziki takibin ardından hırsızlık olaylarından bir şebekenin sorumlu olduğunu belirledi.

Kocaeli, İstanbul ve Kayseri’de eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda 25’i kadın 41 zanlı yakalandı.

Ayrıca aranan 14 zanlının daha önce işledikleri çeşitli suçlardan cezaevinde olduğu belirlendi.

Operasyonlarda 35 evden çalındığı belirlenen 8 milyon liraya mal olan para ve ziynet eşyası, 3 ruhsatsız pompalı tüfek, 2’si kurusıkı olmak üzere 4 ruhsatsız tabanca ve 169 adet muhtelif boyda fişek ele geçirildi. Kocaeli, İstanbul, Samsun ve Bursa.

Şüphelilerin ikili veya üçlü gruplar halinde dolaşarak, kilitlenmeyen kapıları özel aparatlarla açarak konutlara girdikleri belirlendi.

Evleri yıkmadan sadece para ya da altın arayan zanlıların hırsızlık yaptıktan sonra iz bırakmadan dışarı çıktıkları belirlendi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 41 zanlı adliyeye sevk edildi. Hırsızlık şebekesindeki bazı kadınların kucaklarında bebekleri ile polis araçlarına bindikleri görüldü.

Savcılık tarafından soruşturması tamamlanan zanlılardan 36’sı hakimlik tarafından tutuklandı, 5’i ise denetim şartıyla serbest bırakıldı.

haber-pinarhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu