Ekonomi

Öğleden Sonra Piyasa Hareketleri: Cisco Falls; SoundHound AI Süper Mikroyu Geliştiriyor

Investing.com — ABD’deki başlıca hisse senedi endeksleri Perşembe günü farklı performans gösterdi; piyasa katılımcıları perakende satışlarda düşüşe işaret eden bir rapor da dahil olmak üzere çeşitli ekonomik raporları değerlendirdi. Düşük perakende satış rakamları, analistlerin beklediğinden daha az sayıda yeni işsizlik sigortası talebiyle tezat oluşturuyor.

İşte bugün ABD piyasasındaki en değerli hisse senedi fiyat değişimlerinden bazıları:

Cisco Systems (CSCO), şirketin tüm yıl gelir ve kar tahminlerini düşürmesi ve daha büyük bir yeniden yapılanma çabasının parçası olarak dünya çapındaki çalışan sayısında azalma açıklamasının ardından hisselerinde %2 düşüş gördü.

Deere & Company (NYSE:DE), yüksek faiz oranlarının çiftçiler arasında değerli tarım makinelerine olan talebi azalttığını belirterek şirketin yıllık kar iddiasını düşürmesinin ardından hisse fiyatında %5’lik bir düşüş yaşadı.

SoundHound AI(NASDAQ: SES) Ve silâhVarlıklar (NASDAQ: KOL), Nvidia’nın (NVDA (NASDAQ: NVDA)) yapay zeka teknolojisinde uzmanlaşmış bu iki şirkete yatırım yapacağını açıkladıktan sonra hisse fiyatlarında artış yaşandı.

Super Micro Computer (SMCI) hisseleri, BofA Securities’in hisseyi satın alma tavsiyesi ve 1.040 $ fiyat hedefiyle kapatmasının ardından %9 arttı. Piyasa analistleri, yapay zeka uygulamalarının neden olduğu talep artışından şirketin sunucu ve depolama çözümlerinin faydalanacağını vurguladı.

Alfabe (NASDAQ: Google) hisseleri, The Information’ın OpenAI’nin bir arama motoru ürünü üzerinde çalıştığına dair raporunun ardından, Google’ın web aramadaki hakimiyetine yönelik potansiyel zorluklarla ilgili alarmın ortasında %3 düştü.

Twilio (TWLO) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrekte beklentileri aşan kazanç açıklamasının ardından yüzde 14 düştü, ancak gelecekteki mali performansa dair bahis yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Daha sonra hisse senedinin notu Northland’deki analistler tarafından düşürüldü.

AppLovin (NASDAQ: UYGULAMA), şirketin dördüncü çeyrekte güçlü kazançlar bildirmesinin ve hissedarlar ve mali analistler tarafından olumlu karşılanan mali tahminlerini yükseltmesinin ardından hisselerinin %22 arttığını gördü.

Fastly, Inc. (FSLY), şirketin üç aylık kazançlarının piyasa tahminlerini kaçırdığını bildirmesinin ardından hisse fiyatlarında %29’luk bir düşüş yaşadı.

West Pharmaceutical Services’in (WST) hisseleri, şirketin Wall Street’teki finans uzmanlarının beklentilerinin oldukça altında kalan tüm yıl mali görünümünü sunmasının ardından %16 düştü.

Stellantis (STLA), şirketin yılın ikinci yarısı için analistlerin tahminlerini aşan faydalar bildirmesi ve 3 milyar Euro değerinde bir hisse geri satın alma planı açıklamasının ardından hisselerinde %5 artış gördü.

Alnylam Pharmaceuticals (ALNY), şirketin yıl için gelir tahmininin mali analistlerin varsayımlarının altına düşmesinin ardından hisse fiyatında %7’lik bir düşüş yaşadı.

Louis Juricic’in ek raporlaması

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu